1. Materijal Vijčanog Bloka – Kod konuretskih firmi se vijčani bok pravi od nelegiranog, karbonskog čelika, dok Hertzov vijčani blok je od nerđajućeg čelika
2. Zaštitni premaz vijčanog bloka – Konkurencija koristi teflonski premaz za oba vijčana bloka koji se potpuno istroši za 2 godine. Hertz ima specijalni ULTRA zaštitni premaz na oba bloka čiji je rok trajanja najmanje 48.000 radnih sati. Kod konkurencije se javlja preterano trošenje struje I povećanje temperature nakon nestanka teflonske zaštite.
3. Kompresori konkurentskih kompanija imaju takozvane dijafragmalne membranske ležajeve vijčanih blokova koji se menjaju na svakih 8000 sati I kaštaju 1.200 do 2400 eura. Kod Hertza se koriste prstenasti semerinzi od nerđajućeg čelika niskog stepena trenja koji se ne menjaju i dugovečni su.
4. Konkurenti korise Dijafragmanalni membranski regulator usisa, koji se takođe menja na 8000 sati I košta između 6000 I 8000 eura. Hertz koristi prosti dugotrajni hidraulični regulator usisa. Servisni interval je na 16000 sati I košta oko 500 eura.
5. Menjanje spojnice motora na konkurentskim kompresorima je komplikovano, mora da se skida ceo motor i traje i tri dana. Kod Hertzovih kompresora je to monogo jednostavnije i popravka traje 2 sata.
6. Glavni delovi kao što je motor, blok motora, kontrolni monitor su najkvalitetniji I tehnološki najmoderniji delovi koji su dostupni na tržištu.
7. Konkurenti uopšteno imaju doinaciju na tržišti bezuljnih kompresora, tako da ne menjaju tehnologiju staru 60 godina( dijafragmalni lešajevi, vijak od nelegiranog čelika , teflonski premaz itd). Hertz koristi najnoviju tehnologiju, generalno je to tehnološki napredniji proizvod.